Kendin Ol!

Kendin Ol!Yetiştiriliş, üstünüze yapıştırılan etiketler ve sizden beklenen sorumluluklar; bu kişinin yaşamını öyle bir yönlendirir ve değiştirir ki bunu anladığınızda belki de çok geç kalmış olursunuz.

Ailelerin birçoğu sizden mükemmel ve hatasız olmanızı beklerler. Eğer sizde sorumluluk duygusu gelişmişse geçmiş olsun. Seçtiğiniz mesleğe kadar artık hayatınızın yönü değişmiştir. Her attığınız adımı hatta her kullandığınız cümleyi iki defa düşünürsünüz. Farkında olmadığınız iç benliğiniz “sorumlulukların” diye haykırıp durur ve Okumaya devam et “Kendin Ol!”

Mesela

MeselaHerkesin başına en azından bir kere gelmiştir. Hani siz çok seversiniz, aynı oranda sevilmezsiniz ya… Ya da belki hiç… Ama sevmek karşılık beklemek değildir dersiniz de, değer verilmemesi daha çok koyar ya. İşte ondan bahsetmek zamanı…

Eski sevgililer ikiye ayrılır, yaşayanlar ve yaşamayanlar. İki anlama da gelebilir bu. Hayatta olması değildir her zaman. Yaşayan; karşılaştığınızda en azından bir kuru selamı esirgemeyecekleriniz, kötü zamanlarında yanında olabileceklerinizdir. Diğerleri ise, neyse… Hani cevap vermeye bile üşenirsiniz o derece. Okumaya devam et “Mesela”