Makro Felsefe

Makro FelsefeArtık içinde bulunduğumuz sosyo-ekonomik şartlardan mıdır, havalardan mı yoksa gezegenlerin konumundan mı bilinmez (şu Merkür de hep geri gidiyor zaten) şu aralar herkes biraz agresif… Çoğu kişide bir boş vermişlik ve umursamazlık mevcut. İnsanlar bilmeden-istemeden, bazense isteyerek ve çekinmeden birbirlerini kırıp incitiyor. Benim oldum olası en çok yakındığım konu olan ötekeleştirmeyi de had safhaya çıkartmış durumdayız.

“İnsan ayıpladığını yaşamadan ölmezmiş!”, bu sözü son zamanlarda çok düşünür oldum. İlk kez birkaç ay önce Ceylan F.’nin Facebook duvarında dikkatimi çekti bu ifade, araştırdım bazı ayetler buldum, özlü söz olarak yer aldığı farklı kaynaklar tespit ettim, geçenlerde okuduğum bir kitap ile de Okumaya devam et “Makro Felsefe”

Hayatına Renk Kat

Hayatına Renk KatÇevremizde algılayabildiğimiz her şeyin, bir rengi vardır. Görebildiğimiz her renginde, bir dalga boyu. Peki, renkler sadece alacağımız bir kıyafette tercih nedenimiz mi? Yoksa daha fazlası mı var? Size şunu söyleyebilirim ki; bu yazıyı okuduktan sonra, renklere daha farklı bir gözle bakıp üstünde biraz daha fazla düşüneceksiniz.

Az önce, her rengin bir dalga boyu olduğundan söz etmiştik. Son zamanlarda yapılan deneyler sayesinde, artık her dalga boyunun da bir insanda karşılığı olduğu biliniyor. Bu şu anlama geliyor: Okumaya devam et “Hayatına Renk Kat”

Ruhun Derinliklerine Doğru

Ruhun Derinliklerine DoğruKendinize bakın, dinleyin. Manevi dünyanıza ne kadar yakınsınız. Oradan uzaklaştığını mı düşünüyorsunuz yoksa. O zaman tehlikeli sulardasınız. Şimdi geri dönün ve kendinize biraz daha yaklaşın. Sessiz olun. Şşşşşş…

Durun; kendi kalp sesinizi duyuyor musunuz??? Biraz rahatlayın… Ohhh deyin. Nefes alıp, verdiğinizin farkına varın. Ve şükredin. Bu size iyi gelecektir. Şu an biraz rahatladınız değil mi? Şimdi biraz müzik, belki bir fincan kahve. Pencerenizi açın ya da balkona çıkın. Sakinlik ve huzur… Kısa bir süre içe dönüş size nasıl iyi gelecek? Deneyin en azından. Rutin yaşamda belki defalarca tekrarladığımız olaylar bunlar. Okumaya devam et “Ruhun Derinliklerine Doğru”

Çöldeki Huzur – Yucca Valley

Çöldeki Huzur - Yucca ValleyAmerika seyahatim boyunca nice güzel doğa görüntüleriyle karşı karşıya kaldım, ama hiçbiri Dünya’nın neresinde olursa olsun; içinde gerçek insanlık ruhunu ve güzelliklerini tanışan insanları tanımak kadar anlamlı değildi…

İşte sırf bu nedendir ki; son durağım bu samimiyetine inandığım arkadaşım Brenda’yı ziyaret etmek oldu. O bilinmezliğin içindeki yolculuk, sevdiğiniz bir insanın gülümsemesiyle nasıl da son buluyor!

Genç yaşımda anlıyorum ki; bazı insanlar kendi kimlerinden çok daha üstün bir kimlik taşıyorlar. Bunun adı dünya vatandaşı kimliği. Okumaya devam et “Çöldeki Huzur – Yucca Valley”