Bir e-Derginin Hikayesi

Bir e-Derginin HikayesiZaman su misali… EnginDergi’nin 3. yaşını kutladığımız şu günlerde sizlere derginin hikayesini aktarmak istedim.

Bir e-Derginin HikayesiZamanı verimli değerlendirebilme adına 2008 yılında hayata geçirmek üzere farklı projelere kafa yorarken, Dokuz Eylül Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, öğrenci topluluğu olan Kariyer ve Yönetim Kulübü organizasyonu “Kariyer Kongresi’08”de yıllar sonra saygıdeğer hocam İsmail Karasu ile bir araya geldik. Eğitim sonrası sohbetimizde beraber çalışmaya dair yaptığı teklif beni onurlandırsa da içerisinde bulunduğum şartlardan ötürü bunu kibarca geri çevirmek durumunda kaldım. Okumaya devam et “Bir e-Derginin Hikayesi”

Yola Değil, Bir Adım Sonranıza Bakın

Yola Değil, Bir Adım Sonranıza BakınHepimizin sık sık şikayet ettiği belli başlı konular vardır. Sevmediğiniz bir işte çalışmak, sevmediğiniz bir okulda okumak, mutsuz olduğunuz bir ilişkinin içinden çıkamamak, gerçek dostlara sahip olamamak, parasızlık, yalnızlık, sağlık sorunları ve daha niceleri… Saydığım bu problemlerden bir veya bir kaçı, şu anda ya da daha farklı bir zaman diliminde sizin de hayatınızda yer almıştır. Kendinizi sorguladığınız, ‘‘Neden böyle bir durumun içindeyim?’’ dediğiniz zamanlar olmuştur. Peki, bunların Okumaya devam et “Yola Değil, Bir Adım Sonranıza Bakın”