Kullanım Kılavuzu

Kullanım KılavuzuAşağıda bundan 3 sene önce kaleme aldığım bir yazıdan kesitler iletip, günümüze uyarlamak için de ekler yaparak sizlerle paylaşacağım. O dönem e-posta aracılığı ile yayılan spam gönderiler günümüzün popüler sosyal medya aracı olan Facebook üzerine kaymış durumda.

Internet’te istenmeyen e-posta, yığın ileti, junk mail gibi isimlendirilen spam mail; aynı mesajın fazlaca miktarda, bu mesajı almak istemeyen kişilere zorlayıcı nitelikte gönderilmesi olarak ifade edilebilir. Okumaya devam et “Kullanım Kılavuzu”

Mimari Yapılar İnşa Edilirken Engel Olmayın!

Mimari Yapılar İnşa Edilirken Engel Olmayın!Günümüz dünyasında, her bir birey, bir uğraş içindedir. Düşündüğü fikirlerini, farklı düşüncelerini, hayalini kurduğu kavramları, taslakları başarılı bir şekilde hayata geçirmek ister. Ve bunları yapmak için adım atma teşebbüsünde bulunduğunda, önüne çıkacak olan engelleri bazen düşünemez. Ah o engeller; hayata geçirilecek olan güzel projelerin fikirlerini kimi zaman öyle bitirir ki, her şeyi sıfıra indirir. Geriye yapılacak olan tek şey kalır: Engel kavramının farkında olmak, varlığını bilmek fakat üstesinden gelinebilecek bir güç olduğuna da her an inanmak… Okumaya devam et “Mimari Yapılar İnşa Edilirken Engel Olmayın!”

Sustuk mu Şimdi?

Sustuk mu Şimdi?Bazen konuştuklarımızdan çok sustuklarımızdan dolayı yargılarız kendimizi.

“O” deriz susarız “bu” deriz konuşmak istemeyiz “şu” derken, peki ya ben demek kendimize?

Bazen yer etmiş olur ya içimizde, içimizdekilerin o derin suskunlukları…

Soğuk bir kelimenin boğazında düğümlenmesi gibi sanki duyulmayı beklemek “o” suskunluğun içinden şimdi…

Bazen deriz ya susmak niye? Okumaya devam et “Sustuk mu Şimdi?”

Antibiyotik Kullanmadan Gribi Yenmenin Yolları

Antibiyotik Kullanmadan Gribi Yenmenin YollarıGrip, kışın adını sıklıkla duyduğumuz bir hastalıktır. İnsanı yatak döşek yatırarak, oldukça ağır seyreder. Peki, bu süreçte ne yapılmalı ve nasıl önlemler alınmalıdır?

Hastalığın tedavisindeki en önemli adımlarlar biri, mümkün olduğunca antibiyotiklerden uzak durmaktır. Evet, yıllardan beri bilinçsizce kullandığımız o antibiyotiklerden uzak durmalıyız. Uzak durmayı bir şekilde öğrenmeliyiz. Çünkü bilinçsizce alınan her antibiyotik, virüsleri daha dirençli hale getiriyor. Böylece virüslerde, eskisinden daha güçlü bir şekilde bağışıklık sistemimize saldırıyor. Tedavisi gayet basit olan bir hastalığı, Okumaya devam et “Antibiyotik Kullanmadan Gribi Yenmenin Yolları”