Çalışmanın Keyfi

Çalışmanın KeyfiEn son ne zaman gerçekten istediğiniz için kalktınız yataktan? Dahası her gün yataktan niye kalkıyorsunuz? Bunun için sizi motive edip güdüleyen ne? Sorumluluklardan, zorunluluklardan bahsetmiyorum; sizi bıraksalar yataktan niye kalkarsınız?

Ne acayip şey şu insan psikolojisi… Herhangi bir olgunun ruh halinizi ve dolayısıyla fiziksel durumunuzu değiştirebilmesi için; başınıza, hatta sadece aklınıza bile gelmesi yeterli. Okumaya devam et “Çalışmanın Keyfi”

Bazen Zincirleri Kırmak Gerek

Bazen Zincirleri Kırmak GerekHepimiz zamanla yarışıyoruz. Her gün bir yerlere, bir şeylere yetişmek için sınırlarımızı zorluyoruz. Sabah uyanıyoruz, işimize ya da okulumuza gidiyoruz. Orada rutin işlerimizi yapıyoruz. Sonra evimize dönüyoruz. Ertesi gün ise; sil baştan başlayan aynı düzenle, yaşamımızdan bir günü daha feda ediyoruz. Peki, gerçek anlamda yaşamdan çaldığımız bu günleri böyle bir şekilde tüketme lüksümüz var mı? Açıkçası, ben insanoğlunun böyle bir lüksü olduğuna inanmıyorum. Tam tersine, inanıyorum ki bu dünyaya boş yaşamlar sürmek için gelmedik. Bizler daha büyük bir resmi tamamlamak için buradayız. Okumaya devam et “Bazen Zincirleri Kırmak Gerek”

Evren Nasıl Oluştu

Evren Nasıl Oluştu1- Evrendeki tüm varlıklar rastlantıların sonucudur.
2- Evrendeki hiçbir varlık tesadüfen ortaya çıkmamıştır.

Bu karşıt düşünceler hakkında birkaç temel görüş var:

Olasılıklar Hipotezi: Varlıkların veya olayların ortaya çıkması için birtakım koşulların oluşması gerekir. Bu koşulların oluşması tamamen rastlantısaldır. Örneğin ‘Big Bang’ denen Büyük Patlama’dan sonra Karbon-12’nin oluşması için 6 Proton, 6 Nötron ve 6 Elektron’un bir araya gelmesi gerekiyordu. Bunlar, sonsuz sayıda fenomenin süregeldiği o kaotik evrende uygun koşulları buldukları anda oluştular. Okumaya devam et “Evren Nasıl Oluştu”

Birileri Şu Adama Heykel Versin…

Birileri Şu Adama Heykel Versin...Biliyorsunuz geçenlerde 84. Oscar Ödülleri sahiplerini buldu. Ben de oturdum bilgisayarın başına, açtım Google ana sayfayı, sordum sorumu!
‘Brad Pitt neden hiç Oscar alamadı?’

Soru saçma olduğundan mıdır, cevap alamadım. Kabul ediyorum soru saçma, benden başka kimsenin de Brad Pitt’in Oscar alamadığından yakındığını görmedim. Ayrıca Google’a soru sormak garibime gitti. Ve ardından şu söz aklıma geldi. ‘Bizim Tanrımız sorduğumuz her şeye cevap veriyor. Sizin ki?’ GOOGLİSTLER… Bilinçaltımı kınadım… Okumaya devam et “Birileri Şu Adama Heykel Versin…”