Enkarne

EnkarneKalabalık bir alışveriş merkezinde olduğuydu son hatırladığı. Dolaşırken ortalıkta çığlık çığlığa koşuşanların yüz ifadelerindeki dehşeti görünce irkildi. İnsanların geldiği yöne doğru yürüdü ve eli bıçaklı adamın bir genç kızı rehin alarak etrafa korku saçışına tanık oldu.

Aynı filmlerdeki gibi zaman yavaşladı sanki. Ağır adımlarla karşısındaki adama doğru ilerledi. Hangi sebeple böyle davrandığını bilmiyordu ama birisinin zarar göreceği muhakkaktı. Güvenlik görevlileri mesafeyi koruyor ve müdahale etmekten çekiniyorlardı. Ne ara hamle yaptı ve bıçak tutan eli bileğinden kavradı kendisi de bilmiyordu. Okumaya devam et “Enkarne”

Kıssa’dan Hisseler 2

Kıssa’dan Hisseler 2 – Bora Eke’nin Gönül Defterinden…

Bu ay kıssadan hisseler bölümünde garip akımından etkilenmiş bir balıkçının güncesinden paylaşımlara birlikte şahit olacağız.

Kendimi beslemek için hazırladığım gıdalar ile sizlere de katkı sağlayacak bir paylaşımda bulunabilirsem, ne mutlu bana!

Sevgiyle, Okumaya devam et “Kıssa’dan Hisseler 2”

Her Kimse “o”…

Her Kimse Bazen konuşmak ister insan… “Ben” diye başlayan cümleler “sen” olur “biz” olamaz bazen eksik kalır “o” cümleler konuşamaz insan.

Bazen de susmak ister insan… Kafasındaki milyon sesle konuşur da karşısındakine susamaz insan!

Bazen güvenmek ister insan… Önüm arkam, sağım solum demeden güvenir her insan, sobelenirken hiç kimseye “güvenemez” olur insan.

Bazen gitmek ister insan… “Gitme” denilmesini beklerde belli edemez dur da diyemez kendine gitmek isterse gider her insan. Okumaya devam et “Her Kimse “o”…”

Hayat Yapılan Tercihlerin Toplamıdır

Hayat Yapılan Tercihlerin ToplamıdırKararsızlık, insan için en kötü davranış biçimidir. İnsanı hem maddi hem de manevi zarara uğratır. Karar veremediğimiz dönem içerisinde zaman kaybı yaşarız. Bu da yetmez; ruhsal yönden kendimizi kötü hissederiz. Bunun sebebi: Tercih etmemiz gereken seçeneklerden hangisinin, diğerinden daha iyi olduğunu bilemediğinizdendir. Daha da kötüsü “Hata yapmaktan korkuyoruz.” demektir.

Kararsız insanlar her zaman, her şeyin en iyisini yapmak isterler. İnisiyatif almaktan çekinirler; çünkü bilirler ki bu seçimin sonunda sorumluluk almak zorunda kalabilirler. Bu durumda kendilerince yapılabilecek en iyi şeyi yaparlar. Güvenli sularına çekilip, birinin onların yerine karar almasını beklerler. Böylece sonuç kötü olursa; ortada suçlanabilecek biri olacaktır. Okumaya devam et “Hayat Yapılan Tercihlerin Toplamıdır”