Uyuk

UyukBir günü daha geride bırakmış olmanın verdiği rahatlıkla yatağına uzandı. Başını yastığa koymak üzereyken uyuyanlardan olmayı öyle çok isterdi ki… Önce sırtüstü uzanıp yerleştikten sonra soluna dönerek sağ dizini ileriye açtı ve kolunu yastığın altına soktu. Sağ eliyle yastığı düzeltti.

Televizyon açıkken uykuya geçiş bir nebze kolaylaşıyordu ancak öyle olunca ertesi sabah baş ağrısı ile uyanıyordu. Odadaki karanlığı kıran gece lambasının yarattığı loşlukta gözünün önünde canlanan Okumaya devam et “Uyuk”

Klasik Amerikan Arabası Bir Tutkudur

Klasik Amerikan Arabası Bir TutkudurA.A. yani Amerikan Arabaları hemen hemen hepimizin çekici, asi ve özgür ruhlu bulduğumuz birer bebek desem sanırım tam anlamıyla bu tutkuyu hissettirmiş olurum. Birçok filme konu olup tanınmış modeller mevcut bunlardan örnek verebilceklerim:

– Çocukluk yıllarımın efsanesi Night Rider – Kara Şimşek (1982 Pontiac)

Christine (Plymouth Fury 1958 v8)
Okumaya devam et “Klasik Amerikan Arabası Bir Tutkudur”

Kendime ve Bize Küfürlerim – I

Kendime ve Bize KüfürlerimGerçek şu ki, yaşamın hiçbir anlamı yok, ancak değerlendirilebilir. Eylemsizliği bir aksiyom olarak kabul etmem korkaklığımdandır. Çünkü beklemek de bir eylemdir. Öyleyse, yaşarken bir eylemde bulunabilirim. Yaşamak, kelimesi mastar ekiyle çekimlense bile bir fiil olmayabilir. Sartre’ın herkese söylediği gibi insan kendisi için şeydir. Bir taşın bir odada yüzyıllarca var olması nasıl yoklukla eşdeğerdeyse, bir insanın yetmiş yıl hiçbir şey yapmaması da yaşadığını ispatlamasına yetmez.

Odamda hiçbir şey yapmadan oturmam, ne beni ne de benden başka hiçbir şeyi değiştirmez. Böyle bir yaşamın anlamı olmadığı gibi bir değeri de söz konusu değildir. Okumaya devam et “Kendime ve Bize Küfürlerim – I”

Banker Kastelli

Banker KastelliTürkiye, ekonomik açıdan en kötü dönemini 80’li yıllarda yaşamıştır. Bu dönemde işsizlik tavan yapmış, fakir ile zengin arasındaki uçurum ise iyice açılmıştı. Türk parası, yabancı paralar karşısında günden güne değer kaybediyordu. Çarşıda pazarda ise her şey durmadan zamlanıyordu. Ülke, çıkışı zor olacak bir ekonomik krizin içine doğru gidiyordu.

Dönemin yetkilileri hemen bir ekonomik istikrar programı hazırladı. Bunun akabinde de program kısa sürede uygulamaya koyuldu. Artık Türk ekonomisi için, hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktı. Hazırlanan bu istikrar programı ise bundan sonra “24 Ocak Kararları” olarak anılacaktı. Okumaya devam et “Banker Kastelli”