Sen Gittin ya…

Sen Gittin ya...Sen aşksın,
Bense sana aşık bir divane.
Ne zaman seni unutmaya kalksam sol yanıma bir ağrı saplanıyor.
Uzaklara bakıp seni düşündüğümde gözlerin geliyor aklıma.
Yağmurla yarış ediyor gözyaşlarım…
Özlemin bir dağ oluyor yüreğimde.
Ne zaman aynaya baksam sen oluyorum.
Her cümlem seninle başlıyor ve sonu gelmiyor.
Sen diyorum, sonra yine sen, sen ve sen… Okumaya devam et “Sen Gittin ya…”

Bu Vatan Hepimizin

Bu Vatan HepimizinDile getirmek istediğim ve rahatsızlık duyduğum bir noktaya değinmek istiyorum. Bugün Cumhuriyet’in kuruluşunun üstüne tam 90 yıl geçmiştir. Hiçbir ülke yoktur ki kuruluşunun 90. yılında Ata’sını unutsun, kurtarıcısını, çektiği ıstırapları, verdiği mücadeleyi unutsun. Binlerce yıl imparatorluğunu korumuş, saltanatını sürdürmüş devletlerin yanında Türkiye Cumhuriyeti henüz 90 yıllık geçmişiyle körpe bir fidan gibiyken nasıl oluyor da omuz omuza mücadele verdiğimiz insanlar şimdi ülkenin bölünmesi için dış kuvvetlerle işbirliği yapıyor? Kurtuluş Savaşı’nda Lazlar değil miydi bu vatan için mücadele eden, Çerkezler değil miydi, Kürtler değil miydi, Arnavutlar, Boşnaklar, Araplar değil miydi? 90 yıl geçtikten sonra değişen kişisel çıkarlar mı, yoksa özgürlük safsataları mı? Okumaya devam et “Bu Vatan Hepimizin”

Çanakkale Ruhu

Çanakkale RuhuYeni neslin gençleri biliyor musunuz? Aynı fedakarlığı yapar mısınız? Günümüzde basit günlük görevlerinden kaçan bir nesil yetişirken bunu düşünmem bile ne saçmalık.. Bir ümit benimkisi. Bizler büyüklerimizin anlatmış olduğu o güzel ve anlamlı hikayelerle büyüdük. Bilinçli ve vatansever yetiştik. İyi ki onlar bize anlatmış, bizler de anlamasak bile kulak vermişiz. Dinlemişiz ki duyarlılığımızı korumuşuz. Hayatın farkındayız, farkında olmaya devam edeceğiz!!!

Bugün kaç genç canını feda etmeye hazır bu vatan toprakları için… Bırakın vatanı, yakınlarını düşünmekten aciz bir toplum var artık. Günlük hayatta o kadar çok tanık oluyorum ki yazık diyorum. Okumaya devam et “Çanakkale Ruhu”