Kaynar Su

Geçtiğimiz ay olduğu gibi sonbaharın hüznü bugünleri de sarmış durumda. Pek çok kişi hayatına isteksiz ve keyif almadan devam ediyor gibi görünmekte. Gerçekten de havalar mı peki bizi bu kadar etkileyen, aynı durumu güzel bir havada yaşasak daha mı farklı bir tepki verirdik? Yaşadığımız olay aynı olsa da içinde bulunduğumuz şartlar mıdır sonucu etkileyen yoksa bizim ne şekilde anlamlandırdığımız mı?

Dönem dönem başımıza irili ufaklı olumlu yahut olumsuz olaylar gelebilmekte, bana göre önemli olan başımıza neler geldiğinden ziyade başımıza gelenlere verdiğimiz tepkilerdir; ki yaşadıklarımı bilenler bu konuda ne kadar tecrübe sahibi olduğumu az çok tahmin edebilir. Bu ay sizlerle buna dair anonim bir hikaye paylaşmak istiyorum. Okumaya devam et “Kaynar Su”

Diyaloglar ‘2

Diyaloglar 2[Editörün Notu: Yazının ilk bölümü olan Diyaloglar isimli paylaşımı okumak için buraya tıklayabilirsiniz.]

Susmak ve Sevmek

‘Kim bilir kaç kişi sevişiyordur yataklarında.’ dedi oğlan.
‘Muhtemelen iki kişilerdir.’ dedi kız. Gülüştüler.

Akşam olmuştu. Karşıyaka’nın ışıkları denize yansıyordu. Oğlan konuştu.
‘Şu ışıkları yakamoz sananın aklına şaşarım.’
‘Değil mi?’ diye sordu kız.
‘Bilimsel olarak değil.’ dedi oğlan. Okumaya devam et “Diyaloglar ‘2”

Şanssız mısınız Yoksa Şans Siz misiniz?

Şanssız mısınız Yoksa Şans Siz misiniz?Her gün çevrenizde şanslı veya şanssız olduğunu söyleyen insanlarla karşılaşıyorsunuzdur. Kimileri şanssızlıklarından dert yanıp, şansın bir türlü onları bulmadığından dem vururken kimileri ise, şansları ile övünüp hep dört ayak üstüne düştüklerini dile getirirler. Bunlar hepimizin günlük hayatta sıklıkla duyduğu repliklerdir.

Bu klişe repliklerin hemen arkasından bazı soruları kendimize sorup, düşünce kalıplarımızı yoklamalıyız. Mesela şans nedir? İnsan şansı kendi bulabilir mi yoksa şans mı onu bulur? Bu soruların cevabını pek çok kişi merak ediyordur. Okumaya devam et “Şanssız mısınız Yoksa Şans Siz misiniz?”