Kalbimdeki Aşkı Körükler Kulağımdaki Ses

Kalbimdeki Aşkı Körükler Kulağımdaki Ses“Yurttaşlarım! Az zamanda çok ve büyük işler yaptık. Bu işlerin en büyüğü, temeli Türk kahramanlığı ve yüksek Türk kültürü olan Türkiye Cumhuriyetidir.”

“Türk milleti çalışkandır. Türk milleti zekidir.”

Eğer bu sözleri okurken kulağınızda “ulu” bir insan olan Mustafa Kemal Atatürk’ün sesi yankılanıyorsa ve tüyleriniz diken diken oluyorsa, emin olun o yattığı yerde rahat uyuyordur.

Kemiklerini sızlatmaya çalışan o zavallılar bilmiyorlar ki insanların sadece bedenleri bu hayata veda eder ama ruhlarımıza işleyen o sevgi ve aşk asla ve asla gidenlerin arkasından kaybolmaz. Öyle bir sevgidir ki o parayla, pulla, yatlarla (gemiciklerle), bir dakikada(!) kazanılmaz. Zamanı geldiğinde o gemiler ufak bir balıkçı teknesi oluverir ve denize açıldığında etrafını aydınlatacak bir fener bile bulamaz. O paralar boş bir kâğıt parçasına dönüşüverir ama vasiyetini yazacak kalemin bile olmaz. O dakikalar geçmek bilmeyen senelere dönüşüverir ama zamanını geçireceğin yerdeki duvarlara ya da kara toprağa “Beni hiç konuşturmadınız, bir daha buraya gelmem.” dedirtmez adama.

Sen rahat uyu ATAM, ben bu sözleri okurken sesin kulağımda, aşkın hala ve her zaman kalbimde…

Tınaz Çokkeskin