Sosyal Medya Ünlüleri

Sosyal Medya ÜnlüleriSosyal ağlarda artık sık bir şekilde ünlü kişileri görmeye başladık. Bunların en popülerlerinden birisi de Twitter. Ünlülerin kişisel hayatlarını yakından takip edebiliyor, karşılıklı bir etkileşimde bulunabiliyoruz. Bu durum hayranlar açısından daha etkin bir durum aldı. Daha önceden kurulan fan club siteleri olsa da açıkçası iletişim açısından pek verimli olmuyordu ve devamlılık, süreklilik sağlamak, zaman ayırmak zordu. Şimdi ise konsere, programa çıkmadan önce BlackBerry’lerinden I-Phone’larından o anki durumlarını özetliyorlar.

Şu an sosyal ağları en etkin kullanan ve bu konuda profesyonel danışmanlık alan isim olarak Sertap Erener’i görüyoruz. (@sertaberener)

Sosyal Medya ÜnlüleriSosyal ağlarda rastladığımız ve Sertap Erener’in danışmanından bu konuda yardım alan bir diğer kişi ise Demir Demirkan. (@ddemirkan)

Bir diğer ünlümüze ise Nil Karaibrahimgil. Kendisi Facebook ve Twitter kullanıyor. Friendfeed’teki hesap ise kendisine ait değil. (@niltakipte)

Karikatüristlerimizden Erdil Yaşaroğlu’da sosyal ağların ünlülerinden. Twitter’in yanında Friendfeed’i de kullanıyor. (@erdilyasaroglu)

Selçuk Erdem de Twitter ve Friendfeed’te sık sık gözleniyor. (@selcukerdem)

Sosyal Medya ÜnlüleriTwitter tarafından sahte hesapları önlemek için sunulan “Verified Account” (doğrulanmış hesap) hizmeti sayesinde takip ettiklerimizin gerçekte o kişi olduğuna emin oluyoruz. Türk ünlü camiasında henüz yaygın olmasa da yurt dışında çok yaygın.

Twitter’daki diğer yerli ve yabancı ünlülerimizden bazılarını söyle sıralayabiliriz:

Gazeteci-Yazar Murat Bardakçı, @muratbardakci

Gazeteci Fatih Altaylı, @fatihaltayli

Ntv Yayın Yapımcısı Mirgün Cabas, @MirgunCabas

Fotoğrafçı Mehmet Turgut, @mehmeturgut

Seslendirme Sanatçısı ve Program Yapımcısı(Ntv) Yekta Kopan, @yektakopan

Karikatürist Umut Sarıkaya, @umutsarikaya

Ntv Program Yapımcısı Murat Kosova, @Murat_Kosova

Yönetmen Nuri Bilge Ceylan, @bilgeceylan

Basketbol Yorumcusu Kaan Kural, @kaankural

Shaquille O’Neal, @THE_REAL_SHAQ

Lance Armstrong, @lancearmstrong

Britney Spears, @britneyspears

Coldplay, @coldplay

Sen. John McCain, @SenJohnMcCain

Martha Stewart, @MarthaStewart

John Legend, @johnlegend

Larry King, @kingsthings

JessicaS impson, @JessicaSimpson

Serena Williams, @serenajwilliams

Arnold Schwarzenegger, @Schwarzenegger

Ben Stiller, @RedHourBen

Demi More, @mrskutcher

Ricky Martin, @ricky_martin

Ellen DeGeneres, @TheEllenShow

Chris Cornell, @chriscornell

Kevin Spacey, @KevinSpacey

Lenny Kravitz, @LennyKravitz

Mehmet Öz, @DrOz

Barack Obama, @BarackObama

Bill Cosby, @BillCosby

Önder Boynudelik