Ayrı Dünyalar

Ayrı Dünyalar

Her şeyin hayal olduğu bir ülkede yaşayan bir adam varmış. Burada yaşayan tüm canlıların yaşam ve ölüm arasındaki çizgiden haberleri yokmuş. Ta ki…

Ta ki bir canlının diğer dünyaları keşfetmek istemesine kadar… Bu canlının adı Bay X. Bay X ilginç olan ama doğal görünen her şeyi çok severmiş. Bir gün diğer dünyalara açılan bir kapı keşfetmiş. Ve o kapıdan görünen dünyada neler olup bittiğini diğer varlıkların nasıl yaşadıklarını öğrenmek için günlerce haftalarca izlemiş ve izlemiş. Bir gün yakından görmeliyim onları diyerek girmiş o kapıdan. Bay X gördüğü her şey karşısında hayrete düşmüş. Çünkü kendi dünyasıyla alakası olmayan bir yerin bu kadar güzel ama bir o kadar korkutucu olacağını düşünmemiş.

Derken Bay X yeni bir dünya daha keşfetmiş. Bu dünya en saf ama en kötülerin içinde olduğu bir yermiş.

Bay X in o yeri sevmesinin bir nedeni de Bayan Y yani aşkın ta kendisiymiş. Neyse ki aşkına karşılık veren Bayan Y onu Bay X kadar sevmiş.

Neyse konunun ana düşüncesine gelecek olursak. Bay X’in dünyasındaki kurallar hiçbir zaman bu dünyanın içine sığmıyormuş. Ama hala Bay X bundan habersiz Bayan Y ile birlikteliklerinin verdiği heyecanı sürüyormuş.

Bir gün Bayan Y hasta olmuş. Ve bu hastalık sadece küçük bir gribin en ağır haliymiş. Bayan Y öksürdükçe Bay X ondan korkuyor şüpheye düşüyormuş. Bayan Y’nin biraz ilgiye ve biraz da ıhlamura ihtiyacı varken Bay X son derece ilgisiz ve soğuk davranıyormuş. Gece olup yatağa geçtiklerinde Bayan Y’nin öksürmesi daha da kötüleşmiş. Sonunda dayanamayan Bay X, Bayan Y’nin boğazını bir hamlede kesip soluk borusunu parmaklarıyla temizlemiş. Ve sormuş:
Şimdi daha iyisin değil mi sevgilim?

Bayan Y ölümlü bir canlıyken, Bay X bunun farkını bile anlamayan bir canlı. Bay X şimdi nerede, nasıl, ne yapıyor bilmiyoruz. Çünkü hayal edilen her yerde olabilir.

Çıkaracak sonuca gelip, farklı açılardan bakacak olursak. Bizim dünyamızda da bir çok Bay X ve Bayan Y mevcut. Yani ayrı dünyadan olduğunuza inandığınız birinin yanında olmak istiyorsanız ya ölmeye ya da öldürülmeye hazırlıklı olun. Aynı gökyüzünü paylaştığınız her canlının dünyası farklıdır. Sevgiler…

Eda Baran

EnginDergi Tüm Hakları Saklıdır. 2008 - 2023