Kumdan Kaleler Yapmak

Kumdan Kaleler YapmakKumdan kaleler yapma hikayesini bilir misin? Hani sahilde iki küçük çocuk vardır; birlikte çalışıp didinip kendilerine kale inşaa ederler. Sonra bir dalga gelir ve yıkar yaptıkları kaleyi. Ağlayacaklar diye beklersiniz de el ele tutuşup biraz daha ileride yeniden başlarlar yeni bir kale inşaa etmeye. Denizyıldızı hikayesinde de benzer bir tema, Paulo Coelho’nun Simyacı’sında da.

Siyasetten hazetmeyip Zeitgeist temeliyle teknolojinin insanlar yararına kullanılarak paranın olmadığı bir dünyada yalnızca “gelişim” için çabalayan bir nesil hayal ediyorum desem, yüzünüzde oluşacak Okumaya devam et “Kumdan Kaleler Yapmak”

İnadına Gülümsemeliyiz Hayata

İnadına Gülümsemeliyiz Hayataİnadına yaşamalıyız bu hayatı… İnadına atmalıyız çocuksu masum kahkahaları.. Pembe yalanlar söylemeliyiz kendimize mutluluk adına… Bu saatten sonra birazda bencil olmalıyız belki de sadece kendimiz için yaşamalı, belki de ilk defa hoyratça davranmalıyız… Hayır diyebilmeliyiz artık bizi üzen insanlara, dur demeyi öğrenmeliyiz bir an önce… Hayat mı acımasız, insanlar mı yalancı? Cevaplarını bildiğimiz sorulara takılı kalmamalı artık… Sadece gülümsemeliyiz. :) Her gün yüzümüzü güldürücek yeni şeyler yapmalıyız bir an önce. Bir an önce kalkıp toparlanmalı kaldığı yerden değil, düştükten sonra kanayan dizlerle sil baştan yaşamaya karar vermeliyiz bu hayatı… Okumaya devam et “İnadına Gülümsemeliyiz Hayata”

EnginDergi Tüm Hakları Saklıdır. 2008 - 2023