Yaşamdaki Acılar Bir Avuç Tuz Gibidir

Yaşamdaki Acılar Bir Avuç Tuz GibidirGerek toplumsal olarak içerisinde bulunduğumuz durum, gerekse mevsim geçişinin yarattığı değişimlerin etkisiyle son günlerde pek çok insanın canının sıkkın olduğunu görüyorum. Ben de kafamın düşüncelerle dolu olup okumaya ve yazmaya zaman ayıramadığım verimsiz bir süreçteyim. O yüzden bu ay sizlere ne zaman içim sıkılsa okuduğum ve sıklıkla çevremdekilerle paylaştığım anonim bir hikayeyi aktarıyorum. Esenlikler dilerim. Okumaya devam et “Yaşamdaki Acılar Bir Avuç Tuz Gibidir”

Sessiz Sözcükler Kumpanyası

Sessiz Sözcükler KumpanyasıUzun uzun yazmak geçiyor içimden… İçimden geçiyor bu sıralar her şey… Ama sık sık hayat geçiyor içimden… İçim içimde değil…İçim başka bir mekanın yolcusu… Bir iç benden başka bir iç bene yolculuktaydım… Kaybolmuşum benden bana bir yol ayrımında… Geçmem değdim yollardayım… Aynı hatalar çukurunda bir pislik gibiyim…

Kendi pisliğim de kayboluyorum…

Umut ikliminin sert ayaz havası daha fazla dokunuyor ciğerlerime… Kağıt paralara yazıyorum düşlerimi… Kimse görmüyor yazdıklarımı… Ama benim gibi bir Ortaçgil şarkısına tapan bilir belki o paranın hikayesini… Bir eylül akşamı… Ağustosun ortasında eylülü düşlemek… Mevsim hep hüzünbaz eylül… Okumaya devam et “Sessiz Sözcükler Kumpanyası”

EnginDergi Tüm Hakları Saklıdır. 2008 - 2023