Özveri

ÖzveriSon dönemde sık karşılaşıyorum, hemen herkes bir şeylerden yakınıyor. Çevredeki insanların umursamazlığından dem vurup empati ve anlayış bekliyor. Peki ya biz gerçekten çevremize anlayış gösterip insanlara saygı duyuyor ve değer veriyor muyuz? Ne demiş düşünür: “Evinizin eşiğini temizlemeden komşunuzun damındaki karlardan şikayet etmeyiniz.” Konfüçyüs.

Geçtiğimiz aylarda bir akademisyen, bir de sosyal medya uzmanı arkadaşım hazırladıkları e-ankete katılım ilgisizliğinden dolayı duydukları sıkıntıyı dile getirdiler. Okumaya devam et “Özveri”

Yeni Yılda Yeni Kararlar

Yeni Yılda Yeni Kararlarİnsan, psikolojisi gereği bazı tarihlere ayrı bir önem verir. Çünkü bilir ki bu önemli tarihler, onu daha kolay motive edecek ve başarıya ulaşmasını sağlayacaktır. Bu sebepledir ki yılbaşı da bu önemli tarihler sıralamasının en üstünde yer almaktadır. Bu önemli günü fırsat bilen pek çok kişi, hayatında güzel başlangıçlar yapabilmek için yeni yılın el değmemişliğinden faydalanır. Bu amaçla yeni yılda, yeni kararlar ile daha anlamlı bir hayatın temelleri atılır. Ben de bu yazımda, belki de hepimizin daha anlamlı yaşayabilmek adına kendi hayatında alması gereken bazı kararlara yer vermeye çalışacağım. Okumaya devam et “Yeni Yılda Yeni Kararlar”

EnginDergi Tüm Hakları Saklıdır. 2008 - 2023