EnginDergi ve EnginDükkan

EnginDergi ve EnginDükkanEnginDergi‘nin yayın hayatına başlayışından bu güne beş yıldan fazla bir süre geçti. Bir başıma çıktığım yolculukta şimdiye kadar farklı yaş ve meslek gruplarından 70’ten fazla paylaşımcı; şiirden makaleye, fotoğraftan öyküye kadar 700’den fazla paylaşımda bulundu. Dolu dolu 9 + 51 sayı yayımlandı.

Dergi bünyesinde oluşturduğumuz yönetim kurulu ile birlikte çalışmalarımız hız kazanarak devam ediyor. Uzun zamandır niyetinde olduğumuz derginin basımı projesini de nasipse bu yılın sonunda hayata geçirmeyi planlıyoruz. Beş yıllık paylaşımların derlenmesinden oluşacak özel sayının basım ve dağıtımını gerçekleştirmeyi iple çekiyoruz. Okumaya devam et “EnginDergi ve EnginDükkan”

Ruhuna Dokun

Ruhuna Dokunİçinde bulunduğumuz hayat şartlarının yoğunluğuna kapılıp aksattığımız kendimiz, en çok bize biz dokunamıyoruz, sevemiyoruz, vakit ayıramıyoruz.

Her türlü mükemmeliyetçiliğe bürünmüş benliğimiz, ona ördüğümüz zırh içinde çoktan tozlanmadı mı dersiniz? Hangi ruh hapsedildiği camdan fanusu sahiplenip onun şeklini alabilir ya da o şekli alabildikten sonra hala tutkulu bir ruh olarak kalabilir? Eksikleri yüzünden mükemmel olduğuna inanmadığımız hiçbir şey yetersiz değildir aslında, keşke gözün gördüğü eksikliği tamamlayabilen ruhu çıkarabilsek içimizden belki de her şeyi tamamlayacak eksik parça içimizde; sözüm, özü ruhundan gelmeyenlerden dışarı… Onlara dokunmayın, zarar vermeyin, onlar dikenli tele takılıp kurtulmaya çalıştıkça kendi kendine zarar verecektir zaten. Okumaya devam et “Ruhuna Dokun”

EnginDergi Tüm Hakları Saklıdır. 2008 - 2023