Karakter Rengi

Karakter RengiBundan iki yıl önce (2012) ilk kez Oğuz Saygın’dan dinledim karakter rengi analizini. Sonrasında Antalya’da bir eğitimde sevgili İlker Kaldı “Renklere göre kişilik testi”ni uyguladığında, kendi renklerime dair tahminlerimin sağlamasını yapmış oldum. Son günlerde çevremdeki pek çok insana yapıp olumlu geribildirimler aldığım için sizlerle de paylaşmak istedim.

Oğuz Saygın’ın “Renklerle İnsanları Tanıma Kılavuzu” kitabı ve eğitiminde vurguladığı karakter renginiz hakkında bilgi sahibi olmak için aşağıdaki 15 soruluk testi çözebilir, detaylı bilgi için ilgili kitabı okuyabilirsiniz. Okumaya devam et “Karakter Rengi”

Mayıs

MayısYılın beşinci ayı olarak biliriz. Sıcak ile soğuk bir aradadır. Baharın güzel esintilerini hissederiz içimizde. Bu sene Mayıs papatyalarına çok rastlamadım. Küreselleşen dünyada neye ne kadar zaman ayırabiliyoruz? Doğa ile buluşmamız da uzun zaman alıyor artık. Çok uzak kaldım baharın mis kokularına. Penceremi açıp güneşi kemiklerimde hissettiğim 25 yıl öncesine gitmek için neler vermezdim… Huzur ve sessizliğin olduğu o güzel günlere ulaşmam artık çok zor!

Karmaşık dünya düzeni bize kadar ulaştı. Ne zaman yetiyor ne de hayat telaşından güzellikleri tam olarak yaşayabiliyoruz. Mayıs, söyle bana sen nerede kaldın? Güzelim çiçek kokuları, kuşlar neredesiniz? Okumaya devam et “Mayıs”

EnginDergi Tüm Hakları Saklıdır. 2008 - 2023