Siyah Beyaz

Siyah BeyazDayanılmaz baş ağrısıyla başladım güne. Geceden kalma radyoda ince sesli bir kadın trafik durumunu bildiriyordu. Perdeyi hafif aralayıp pencereyi açtım. Tüm aydınlık bulduğu boşluktan bir anda odayla birlikte içime doldu sanki. Karşı binanın altındaki fırına diktim gözlerimi. Pencereden burnuma vuran taze ekmek kokusu az da olsa yüzümü güldürdü. Yağan yağmur dükkanların saçaklarına mermi gibi düşüyordu. Taze ekmekle karışık toprak kokusu karnımı doyurmuştu bile. Bin yıldır uyuyor gibiydim. Bütün uyuyamayan insanların uykusunu da uymuştum sanki. Halbuki çok olmamıştı eve geleli ve uyuyalı. Yol yorgunluğuyla nasıl uyuduğumun farkında bile değildim. Okumaya devam et “Siyah Beyaz”

Beyazın Etkisi

Beyazın EtkisiYeni yılı bekliyoruz. Çevrede öyle ya da böyle umutlar var. Ben de bu konu hakkında bir iki kelime yazmak isterdim. Ama içimden gelmiyor. Böyle oldu bu yıl. Satırları işlemeye devam etsem iyi olacak.

Etraf bembeyaz bugün. Benim ise uzak diyarlarda olma isteğim hiç bitmiyor. Yine ruhum çok yukarılarda bir yerlerde… Sakinlik ve bunun verdiği huzur… Beni çok mutlu etmeye yetiyor. Bu dönem bir süre daha böyle devam etsin istiyorum. Bakalım… Ara ara dış sesler beni rahatsız etse de ben biliyorum ki, yüreğimin sesini dinlemeye devam edeceğim. Ah ah… Beyaz, saflığın, temiz duyguların rengi. Kaldı mı senden bu güzelim şehirde? Bu duyguların kırıntısı olsa bambaşka olurdu sevdalar, aşklar, dostluklar… Okumaya devam et “Beyazın Etkisi”

EnginDergi Tüm Hakları Saklıdır. 2008 - 2023