Sünnet Çocuğu

Sünnet ÇocuğuHenüz bahar gelmiş sayılmazdı ama o uzun kış geceleri, kasvetli günler geride kalmıştı. İşte bugün de güneş yine göz kırpmıştı, bunu fırsat bilen çoğu insan kendini dışarılara, parklara, bahçelere atmıştı. Ben de bunu fırsat bilip, bu parka gelmiştim. Bizim eve yürüme mesafesinde olan bu parkın en sevdiğim yanı içinde bir de çocuk parkı bulunmasıdır. Orada bir banka oturup, uzaktan çocukları seyretmek bana çok keyif verir.

Okumaya devam et “Sünnet Çocuğu”

Çocuklar Hayatın Gerçekleriyle Yüzleşmeye Erken Yaşta Başlamamalı

Çocuklar Hayatın Gerçekleriyle Yüzleşmeye Erken Yaşta BaşlamamalıBir baba veya bir anne çocuğunu kucağına alıyor ve bilgisayarın başına oturuyor. Belki bir çizgi film izletecek ya da en basitinden bir oyun oynatmaya kalkacak. Şimdi! Buraya kadar her şey normal. Sonra bir fotoğraf. Üzerine duygusal bir yazı yazılmış bir fotoğraf. Fotoğrafta Filistin’de ölen küçük çocuklar, anneler, babalar… Kopan bacaklar, parçalanmış bedenler, kanlı görüntüler…

Çocuklar, hayatın gerçekleriyle yüzleşmeye erken yaşta başlamamalı abiler! Yapmayın! Bilinçaltının sınırlarını bilmeyenleriniz varsa eğer içinizden ‘Amaan ne olacak ki, alt tarafı bir fotoğraf.’ dediğinizi duyar gibiyim. Hangi psikoloğa giderseniz gidin haklı olduğumu söyleyeceklerdir. Okumaya devam et “Çocuklar Hayatın Gerçekleriyle Yüzleşmeye Erken Yaşta Başlamamalı”

EnginDergi Tüm Hakları Saklıdır. 2008 - 2023