Sensiz Ölümdür Aşk

Sensiz Ölümdür Aşk– 14 Şubat 2014: Yazarlarımızdan Aynur Kuran’ın da yer aldığı “Herkes Biraz Yazar” ekibinin “Sensiz Ölümdür Aşk” isimli kitap ve albüm projesinin galası İstanbul’da gerçekleştirildi.

Projenin Amacı: “Herkes Biraz Yazar” ekibinin ortaya koyduğu Sensiz Ölümdür Aşk isimli roman ve albüm projesi bir “Sosyal Sorumluluk” projesidir. Eğitim kavramına önem veren, ancak eğitimin herkes için olması gerektiğine inanan genç ve çağdaş yazarlar, özel gereksinimli çocuklarımızın da artık evlerinden çıkarak engelsiz kardeşleriyle aynı okulda okumaları için, projenin gelirini Ulusal Down Sendromu Derneği’ne bağışlamayı amaçladılar.

Romanın Konusu: Romanda, sinema eğitimi almak için İtalya’ya giden İzmir isimli kadın kahramanın, Romalı ressam Stefano ile yaşadığı aşk anlatılmaktadır. Kavuşamama ve tesadüfler üzerine kurgulanan roman, İzmir ve İtalya’da geçmektedir. Kadın kahraman İzmir, İtalya’da tanıştığı ve aşk yaşadığı Stefano’dan eğitimi bittiği ve ülkesine dönmesi gerektiği için ayrılır. Ancak ayrılıkları sevmeyen İzmir, Roma’dan Türkiye’ye kesin dönüş yaparken ne Stefano’ya bir haber verir ne de kendisine ait bir iletişim bilgisi bırakır. İzmir’in Türkiye’ye gelişinin ardından yaşanan olaylar, Stefano’nun bu ayrılığı anlayamaması ve İzmir’i bulmak için Türkiye’ye gelişini anlatan roman, okuru adeta aşıkların peşinden sürüklüyor…

Sensiz Ölümdür Aşk

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EnginDergi Enginer Web Hizmetleri | Tüm Hakları Saklıdır. © 2008 - 2023