İnadına Gülümsemeliyiz Hayata

İnadına Gülümsemeliyiz Hayataİnadına yaşamalıyız bu hayatı… İnadına atmalıyız çocuksu masum kahkahaları.. Pembe yalanlar söylemeliyiz kendimize mutluluk adına… Bu saatten sonra birazda bencil olmalıyız belki de sadece kendimiz için yaşamalı, belki de ilk defa hoyratça davranmalıyız… Hayır diyebilmeliyiz artık bizi üzen insanlara, dur demeyi öğrenmeliyiz bir an önce… Hayat mı acımasız, insanlar mı yalancı? Cevaplarını bildiğimiz sorulara takılı kalmamalı artık… Sadece gülümsemeliyiz. :) Her gün yüzümüzü güldürücek yeni şeyler yapmalıyız bir an önce. Bir an önce kalkıp toparlanmalı kaldığı yerden değil, düştükten sonra kanayan dizlerle sil baştan yaşamaya karar vermeliyiz bu hayatı… Sadece gülümseyerek… Hoşgeldin demeliyiz, her sabah uyandığımızda günaydın derken yeni bir güne daha silinmiş olmalı geçmişin kötü izleri… Her gün biraz daha silikleşmeli… Merhaba demeli yeni başlangıçlara… Her bitiş yeni heyecanlara gebedir bu hayatta, her kapanan kapının ardından yeni bir kapı açılır elbet unutmamalıyız… Yapmamız gereken tek şey sadece gülümsemek. :)

“İnadına Gülümsemeliyiz Hayata”

Merhaba diyerek başladığım bu yeni güne, gülümseyerek devam edeceğime dair söz veriyorumm… Hoşgeldin hayat, seni sil baştan gülümseyerek karşılıyorum. :)

İnadına Gülümsemeliyiz HayataSelin: Bir gülmek seninle berabher yinee yeniden.çocukmuşuz gibi sanki

Eylül: en yakın zamanda bebeimm:) inanıyorum mutlu olucaz yine eski günlerde ki gibi herşey güzel olucak çocuk gibi masum olmasada kahkahalarımızz mutluluk kokucak buram buramm… akmasın istiyorum artık gözlerimizden hüzün kokan yaşlar.. üzmesin kimse bizi üzemesin hayat artık… inadına gülelimmm herkese inat mutlu olalım işte… uçurum kenarındayken bile ellerimizi bırakmayalım hiç… birlikte güldüğümüz eski günlere dönelimm… herşey mükemmel olmasa bile biz ufak şeylerlede mutlu olabilen insanlarız buna tüm kalbimle inanıyorum ki herşey güzel olucak :)

Selin: inanıyım mı?

Eylül: inan bebeim ben inanıyorumm gerçekten :)
mutlu olmayı hakeden insanlar olduğumuza inandığımm gibi inanıyorum buna çok istiyorumm hemde çok.. yoruldumm artık… sende yoruldun biliyorum zor bir yıl geçirdik halada devam eden 2010 a kötü başlayan bu seneye gülerek veda etmek istiyorum ben,2011 de mutlu olmak istiyorumm ve olucaz ben bunun için elimden gelenin en iyisini yapıcam…

Selin: senin dedgin olsun o zman.yeni bir sabaha günaydın demek ümidini koydum yüregime senin için sırf sen istedin diye

Eylül

EnginDergi Tüm Hakları Saklıdır. 2008 - 2023